materiały prasowe teleTOON+

Smerfy w teleTOON+

2013-04-19
materiały prasowe
SMERFY The Smurfs)
serial animowany, Belgia, 1981-1989
© Peyo

Emisja: od 22 kwietnia od poniedziałku do piątku o godz. 10:15 i 17:45, w weekendy 7:35 i 17:30.

Tagi użyte w artykule:
Filmy dla dzieci

Wielki powrót Smerfów! Niezwykła bajka, którą wszyscy pamiętamy z dzieciństwa.

Smerfy to mierzące wysokość trzech jabłek, niebieskie istoty o złotych sercach. Mieszkają w magicznym lesie w smerfnej wiosce zbudowanej z grzybowych domków, a ich ulubiony przysmak to smerfojagody.
Smerfy na pierwszy rzut oka są do siebie podobne, ale każdy z nich jest niepowtarzalny, posiada cechy charakteru lub umiejętności, które wyróżniają go od innych. Papa Smerf jest bardzo mądry i opanowany, zna tajemnicze zaklęcia i zawsze służy radą. Smerf Ważniak wszystko wie najlepiej i lubi się wymądrzać, Smerf Zgrywus nieustannie robi żarty, czym nieraz denerwuje innych, Osiłek jest bardzo silny i chętnie pomaga słabszym, a Łasuch uwielbia jeść, szykuje pyszne wypieki, którymi ze wszystkimi się dzieli. W wiosce Smerfów mieszka także piękna Smerfetka, która jest obiektem westchnień całej smerfiej społeczności i każdy ze stu smerfów przynajmniej raz wyznał jej miłość. Pomimo różnic i drobnych sprzeczek Smerfy żyją w zgodzie, zawsze wzajemnie sobie pomagają, a ich motto brzmi: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!”.
W każdym odcinku Smerfy przeżywają niezwykłe przygody, a dzięki solidarności, odwadze oraz lojalności potrafią wspólnie przezwyciężać niebezpieczeństwa i zawsze wychodzą z opresji obronną ręką. Odwiecznym wrogiem Smerfów jest zły czarodziej Gargamel, który wraz ze swoim kotem Klakierem poluje na nie, ale nigdy nie udaje mu się złapać żadnego z nich. Animacja została zrealizowana na podstawie komiksu belgijskiego rysownika Peyo i w latach 80. podbiła serca dzieci na całym świecie. Historia o Smerfach doczekała się także wersji kinowej.