materiały prasowe

"Matma mnie kręci"

2013-09-20
informacja prasowa
To już szósta edycja tego konkursu filmowego. Jak co roku na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody. Nagroda główna to 10 000 zł.

Matematyka przez wiele lat była traktowana, jako trudny i niepotrzebny przedmiot. Kolejne pokolenia uczniów uważały, że obliczenia są nudne, a nauka jest przykrym obowiązkiem. O zmianę takiego postrzegania królowej nauk starają się uczestnicy i organizatorzy ogólnopolskiego konkursu „Matma mnie kręci”. Chcą oni obalić stereotypy i pokazać, że matematyka może być fascynującą dziedziną, obecną w każdym aspekcie naszego życia.
Zadanie konkursowe polega na stworzeniu krótkiego (max. 3 minuty) filmu promującego matematykę. Do 3 listopada można zarejestrować się na stronie kalkulatory.pl i przesłać stworzony przez siebie film. W drugim etapie ruszy głosowanie internetowe, które potrwa do 1 grudnia. Ostateczną decyzję podejmie jury, w którego skład wejdą matematycy, poloniści, filmowcy, a także zwycięzcy poprzednich edycji.

Spośród finałowych prac jury wybierze najlepszą produkcję, której twórca otrzyma 10 000 złotych. Zwycięzcy poszczególnych kategorii będą mogli zdobyć również: cyfrowy aparat fotograficzny Casio, kalkulatory graficzne Casio ClassPad 330, Casio FX-CG20, Casio FX-9860GII, a także projektor multimedialny.

Wszystkie dotychczas przesłane prace można znaleźć w serwisie Youtube
Zobacz Regulamin konkursu
Poniżej dwa filmy, które zajęły ex aequo pierwsze miejsce w ubiegłorocznej edycji konkursu.