JuraParki: Bałtów, Solec Kujawski, Krasiejowo.

2012-02-23
JW - materiały prasowe
Nasze parki to rodzinne centra dobrej przygody. Od samego początku oprócz dostarczania rozrywki duży nacisk kładliśmy także na rozpowszechnianie wiedzy o paleontologii, biologii czy geologii - mówi Monika Pękala z działu marketingu JuraParku – Staramy się łączyć edukację z przygodą i rozrywką. Tytuł „Popularyzator Nauki” jest dla nas ważnym wyróżnieniem. Świadczy o tym, że cel, jaki obraliśmy na początku - „Uczyć bawiąc i bawić ucząc" - był właściwy.
JuraParki to miejsca atrakcyjne dla całej rodziny, gdzie nie tylko można się zrelaksować i przeżyć ciekawą przygodę, ale także „pobawić” nauką. Obok Parku Rozrywki, Bajkowej Krainy Dinozaurów, Kina Emocji 5D znajdują się tu także m.in. atrakcje, dzięki którym dzieci samodzielnie mogą odkopać, ukryty w piasku szkielet dinozaura. Ważnym wyróżnikiem jest również to, że wszystkie modele dinozaurów powstają pod okiem paleoartystów. Każdy nowy „mieszkaniec” tworzony jest z wielką dbałością o szczegóły i w zgodzie z najnowszymi odkryciami naukowymi.

Dbamy o utrzymywanie wysokich standardów naukowych. Współpracujemy ze znanymi w świecie naukowcami - badaczami dinozaurów oraz odkrywcami ich tropów - dodaje Monika Pękala - Wydajemy publikacje popularnonaukowe, organizujemy wystawy oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży. Otworzyliśmy Prehistoryczne Oceanarium oraz Multimedialny Tunel Czasu – wszystko po to, aby nasi goście mogli zobaczyć, jak wyglądał świat miliony lat temu.

Tagi użyte w artykule:
Atrakcje turystyczne

Na terenie JuraParku Krasiejów prowadzone są także wykopaliska. W sezonie letnim można podglądać pracę paleontologów. Jest to również jedyne miejsce w Europie, gdzie turyści podziwiają kości i szczątki przez przeszkloną podłogę - dokładnie w miejscu ich odkrycia.
Więcej informacji o atrakcjach w Jura Parkach na stronie www.jurapark.pl
JuraPark w Bałtowie
JuraPark Krasiejów